kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych w FamilyLoan

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych Family Loan – najczęściej zadawane pytania

Pożyczki

Konsolidacja kredytów to jeden z najkorzystniejszych sposobów na wyjście z zadłużenia. Możliwość połączenia wszystkich zobowiązań w jedną mniejszą ratę jest dużym odciążeniem budżetu domowego, pozwala odetchnąć i wreszcie, bez stresu cieszyć się życiem. Niestety w przypadku banków z konsolidacji mogą skorzystać klienci, u których jeszcze nie powstały zaległości w spłacie. Nie oznacza to jednak, że dla osób mających zadłużenia na rynku finansowym nie ma żadnych atrakcyjnych propozycji.

Na jakich warunkach przyznawany jest kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych w FamilyLoan?

Firma nie wymaga żadnych zaświadczeń od kredytobiorcy, jednak by uzyskać zobowiązanie konieczne jest posiadanie gwaranta. Pełni od dwie, bardzo ważne funkcje. Pierwszą jest potwierdzenie solidności klienta. Oczywiste jest, że nikt nie zgodziłby się na takie ryzyko bez pewności, że wnioskujący jest wiarygodnym i rzetelnym klientem. Drugą funkcją jest zabezpieczenie na wypadek, gdyby z różnych przyczyn okazało się jednak, że kredytobiorca nie będzie płacił zobowiązania. Art. 876 Kodeksu cywilnego ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. jasno wskazuje, że:

„Przez umowę poręczenia poręczyciel zobowiązuje się względem wierzyciela wykonać zobowiązanie na wypadek, gdyby dłużnik zobowiązania nie wykonał”.1

Czy gwarantem musi być ktoś z rodziny?

Poręczyciel nie musi być członkiem rodziny, ale musi znać osobę ubiegającą się o kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych w FamilyLoan. Może to być siostra, mama, brat, ale też przyjaciel czy znajomy z pracy. Istotne jest, by gwarant spełniał kryteria stawiane przez firmę. Należą do nich:

  • wiek od 25 do 75 lat

  • zamieszkanie na terenie Polski

  • dobra historia kredytowa lub nieruchomość na własność.

Jakie dokumenty należy przedstawić?

Family Loan wymaga jedynie dowodu osobistego podczas wypełniania wniosku. Nie wymagane są żadne zaświadczenia ani inne dokumenty, które miałyby potwierdzać wysokość otrzymywanych dochodów. Podczas rozmowy telefonicznej wnioskujący zostanie tylko zapytany, ile zarabia oraz jakie jest źródło jego dochodów.

1https://www.arslege.pl/istota-umowy-poreczenia/k9/a6399/