zadłużenie to nie kłopot-kredyt!

Kredyty dla zadłużonych online – fakty i mity

Pożyczki

Pożyczanie przez internet współcześnie jest niezwykle łatwe. Nie trzeba wychodzić z domu, oczekiwać w kolejce, ani dostarczać niezliczonej ilości dokumentów i zaświadczeń potwierdzających osiągane dochody i zatrudnienie. Na rynku finansowym powstało wiele nieprawdziwych informacji, które mogą wprowadzić w błąd. Dziś przedstawiamy najczęściej pojawiające się mity, a także fakty na ten temat.

MIT: Pożyczkę może dostać każdy

Prawda jest, że firmy pożyczkowe mają łagodniejsze wymagania od banków oraz że udzielają kredytów dla zadłużonych online, jednak i one sprawdzają zdolność swoich klientów. Według prawa1 są zobowiązane do oceny ryzyka udzielenia zobowiązania, ale czy zrobią to na podstawie baz czy wyłącznie oświadczenia ze strony wnioskującego, to ich indywidualny wybór. Natomiast stwierdzenie, że pożyczkę pozabankową może dostać każdy, jest nieprawdziwie. W przypadku wysokich zadłużeń, nawet parabanki odmawiają udzielenia zobowiązania.

FAKT: Kredyt dla zadłużonych online można dostać łatwo i szybko

Proces przyznania pożyczki osobie zadłużonej niemal nie różni się od standardowych pożyczek. Zobowiązanie można zaciągnąć bez wychodzenia z domu poprzez stronę internetową. Również w tym przypadku dłużnika czeka minimum formalności oraz szybkie rozpatrzenie wniosku. Jedyną różnicą jest wymaganie oświadczenia, w którym wnioskujący wskaże wysokość osiąganych dochodów. Oświadczenie nie wymaga dostarczania żadnych dodatkowych dokumentów.

MIT: Osobom zadłużonym przyznawane są tylko kredyty krótkoterminowe

Możliwość uzyskania pożyczki ratalnej również występuje, jednak w tym przypadku firmy pożyczkowe stosują odpowiednie zabezpieczenia, które pozwalają zminimalizować ryzyko strat, jeśli osoba zadłużona nie będzie spłacać kredytu. Najczęściej formą zabezpieczenia jest pożyczka z gwarantem. Poręczyciel jest osobą, która przejmie obowiązek spłacania zobowiązania, jeśli kredytobiorca nie będzie tego robił. Dzięki temu osoby zadłużone mogą korzystać również z pożyczek długoterminowych.