pożyczki dla zadłużonych na dowód

Pożyczki dla zadłużonych na dowód – przebieg procedury krok po kroku

Pożyczki

Otrzymanie pożyczki dla zadłużonych na dowód nigdy nie było tak łatwe i bezpieczne, jak współcześnie! Instytucje finansowe znane są przede wszystkim z tego, że oferują minimum formalności, złożenie wniosku i uzyskanie gotówki wyłącznie przez internet, a nawet udzielenie zobowiązania bez sprawdzania baz. Cały proces przyznawania pożyczki na dowód dla zadłużonych jest niezwykle prosty, jednak warto wcześniej znać poszczególne etapy.

Krok 1: wybranie firmy oferującej pożyczki dla zadłużonych na dowód

Wbrew pozorom znalezienie właściwej oferty nie należy do łatwych. Obecnie na rynku finansowym dostępnych jest wiele produktów stworzonych właśnie z myślą o osobach posiadających zadłużenia lub negatywną historię kredytową. Mimo tego konieczne jest dokładnie zapoznanie się z wybranymi ofertami w celu wybrania tej, która będzie maksymalnie dopasowana do indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych.

Krok 2: złożenie wniosku online

Na stronie internetowej wybranej firmy pożyczkowej znajduje się specjalny formularz. Nim zostanie wypełniony należy ustalić wysokość pożyczki dla zadłużonych na dowód oraz okres spłacania. Bardzo ważne jest dokonanie analizy na temat swojego budżetu. Istotę planowania budżetu i panowania nad swoimi finansami nieustannie podkreśla Michał Szafrański, autor bloga Jak oszczędzać pieniądze1. Dokładny spis dochodów i wydatków pozwoli ocenić, ile bezpiecznie można pożyczyć.

We wniosku konieczne będzie wskazanie danych z dowodu osobistego. Na wypełnienie formularza warto dać sobie więcej czasu, by nie popełnić żadnego błędu.

Krok 3: wykonanie przelewu weryfikacyjnego

To etap, który dzieli nas od uzyskania pieniędzy. Przelew weryfikacyjny następuje po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku. Jest niezbędny do potwierdzenia tożsamości, a więc danych wskazanych w formularzu. Taka forma zabezpieczenia została wprowadzona ze względu na dużą liczbę wyłudzeń kredytów na dowód, kiedy nie były one jeszcze sprawdzane. Na nasze dane zobowiązanie mógł zaciągnąć każdy, kto miał dostęp do naszego dokumentu tożsamości.

1https://jakoszczedzacpieniadze.pl/