pożyczki pozabankowe

Pożyczki pozabankowe przez internet dla zadłużonych – z oświadczeniem czy poręczycielem?

Pożyczki

Pożyczki pozabankowe nigdy nie były tak łatwo dostępne – minimum formalności, prosty wniosek, który można wypełnić w kilka minut oraz możliwość otrzymania pieniędzy na konto bez wychodzenia z domu. Brak oceny ryzyka, niespodziewane sytuacje i wydatki oraz nieumiejętne planowanie budżetu to łatwy sposób do powstania zadłużeń. Osoby widniejące w bazach dłużników mają jednak kilka możliwości uzyskania pożyczek.

Jak pożyczać bezpiecznie?

Według raportu Kredyt Trendy Marzec 2019 ilość udzielonych pożyczek przez instytucje pozabankowe to ponad 2,7 mln na łączną kwotę 7,4 mld zł.1 Z zestawienia z raportem InfoDług, który wskazuje, że aż 46 proc. zaległych zobowiązań to zobowiązania kredytowe można wysnuć wniosek, który potwierdza, że łatwość otrzymania pożyczki i brak umiejętności realnej oceny ryzyka sprzyjają powstawaniu zadłużeń.

Pytania, które warto sobie zadać, przed skorzystaniem z kolejnej pożyczki:

  1. Czy pożyczka pomoże wyjść z długów czy pogorszy sytuacje finansową?
  2. Jaki jest cel pożyczki?
  3. Jaka wysokość comiesięcznych rat nie nadszarpnie budżetu?

Pożyczki pozabankowe przez internet dla zadłużonych – z oświadczeniem

Pożyczki pozabankowe jednym z najwygodniejszych. Niewiele parabanków oferuje takie rozwiązanie ze względu na ryzyko. Wśród wymaganych formalności nie znajdują się zaświadczenia od pracodawcy, deklarację PIT z zeszłego roku lub inne dokumenty potwierdzające wysokość uzyskiwanych dochodów. Oświadczenie wypisywane jest przez pożyczkobiorcę i polega na wskazaniu wysokości dochodów zgodnie z prawdą. Ta forma wykorzystywana jest najczęściej w przypadku chwilówek, czyli pożyczek krótkoterminowych.

Pożyczki przez internet dla zadłużonych – z poręczycielem

Poręczenie wymagane jest najczęściej podczas zaciągania pożyczek długoterminowych. Gwarant o dobrej zdolności kredytowej potwierdza swoim podpisem, że w przypadku niepłacenia zobowiązania przez pożyczkobiorcę, to on przejmie odpowiedzialność za pożyczki pozabankowe, co oznacza, że będzie musiał ją spłacić.